от в 16:21 на 26.10.2021

Феликс Оже-Алиасим се класира за втория кръг на надпреварата във Виена. Канадецът постигна рутинна победа над Рикардас Беранкис с резултат 6:3 6:2 и по този начин запазва шансове за класиране във финалния Мастърс на осемте най-добри в Торино.

Двамата състезатели започнаха с бързи сервис геймове, за да открият сметките си в двубоя. Първите сериозни шансове за брейк бяха на сметката на Беранкис, но той не успя да материализира шанса си и да се добере до ранна преднина. От другата страна на корта, Оже-Алиасим постепенно наложи контрола върху случващото се и още в ответния гейм пречупи подаването на своя съперник, след което затвърди преднината си на нула. До край фаворитът в мача не срещна особена съпротива от световния номер 99 и без затруднения спечели откриващата част на сметката си. Беранкис показа проблясъци в началото на втория сет и създаде неприятности на канадския си опонент. Литовецът реализира ранен пробив и поведе с 2:0. От този момент насетне обаче надеждите му за нещо по-сериозно бяха попарени от Алиасим. Канадският талант направи рибрейк, за да възстанови равенството, а в останалата част от срещата не даде повече геймове на Беранкис, поздравявайки се с крайния успех на старта в австрийската столица.

Виена: Алиасим започна с рутинна победа и запазва шансовете си за класиране в Торино Владислав Риждов
atp | nitto atp finals | виена | обзор | Рикардас Беранкис | тенис турнир във виена | феликс оже-алиасим