Винъс Уилямс продължава да няма победа през сезона

от в 08:33 на 03.03.2020
Димитър Беловски

39-годишната американка Винъс Уилямс все още не е записала победа през сезона.

Тази нощ американката игра срещу Ана Каролина Шмиедлова и загуби мача, допускайки обрат – 4:6, 6:3, 6:2.

Мачът започна добре за Уилямс и с два пробива тя поведе с 1:5. Шмиедлова успя обаче да върне и двата и сервираше за изравняване на резултата за 5:5. Уилямс обаче се мобилизира и проби отново при 4:6.

Във вторият сет тенисистката от Словакия проби за 1:0, но Уилямс бързо върна пробива при 2:2. Шмиедлова, която е квалификантка проби отново при 3:2 и 6:3, за да изравни частите.

В третият сет Шмиедлова, която се намира под №199 в световната ранглиста поведе с 4:0 след два пробива. Американката успя да върне единия при 4:1, но в осмият гейм допусна нов и така словашката спечели след 6:2 гейма в третата част.

Преди седмица Уилмяс загуби и на старта в Акапулко от 19-годишната Кая Юван, като отново допусна обрат – 4:6, 7:6(4), 6:2.

На Australian Open 39-годшната тенисистка отстъпи пред младата сензация Кори Гоф в първи кръг след 7:6(5), 6:3.

Така балансът ѝ през сезон 2020 се 3 загуби срещу 0 победи. Слабото начало на сезона я смъкна до 65-а позиция в световната ранглиста.