Вондроушова: ITIA погалиха Синер и Швьонтек с перо, за да покажат силата си чрез мен
26-годишната Маркета Вондроушова коментира за пръв път решението на Международната агенция за тенис интегритет да я извади за 4 години от спорта поради съзнателно пропуснат допинг тест. Бившата №6 не скри разочарованието от развръзката по казуса и направи сравнение със случаите на Яник Синер и Ига Швьонтек, които на практика се разминаха без никакви последствия, въпреки че бяха хванати със забранени вещества
"Наясно съм, че няма как да бъда предупреждавана за допинг тест, но никога не съм имала непознат пред вратата си в толкова късен час и бях изплашена. Веднага позвъних на агента си, за да разбера дали е бил истински допинг тест и предоставих цялата си лична кореспонденция от този ден по време на разследването, което не намирам за редно, но исках да знаят, че не крия нищо.
Сега нося последиците от едно фатално решение, което може да означава край на кариерата ми. По време на разпита стана ясно, че протоколът за тестване е бил нарушен от въпросния служител, но никой няма да го накаже за 4 години. Вече не съм на 20 и подобен период е твърде дълъг, за да чакам обратно възможност за завръщане в професионалния тенис.
ITIA бяха критикувани, че са твърде меки със звездите на спорта, след като спасиха кариерата на Синер и Швьонтек, които бяха погалени с перо и се отърваха без никакви последствия. Те искаха да демонстрират силата си пред мен и го направиха" - завършва тъжната изповед на бившата шампионка от Уимбълдън.
Източник: GoTennis.Ru
Виж още:
▶ След титлата на РГ: Андреева се провали сензационно срещу тенисистка с 5 поредни загуби
▶ Завършек по холивудски: Григор отказа Шелбай с удар между краката на мачбол (видео)
▶ Важна крачка към елита: Григор ще направи огромен скок в класацията след турнира в Майорка!
▶ Янева помечта за дебютен топ 100 триумф, но напусна Уимбълдън с гордо вдигната глава!