Зверев надигра категорично Шарди и очаква Джокович на 1/2-финалите в Токио!

от в 15:19 на 29.07.2021

Александър Зверев затвърди перфектното си представяне по време на Олимпийските игри в Токио и се довлижава само на един мач от финала в надпреварата. В срещата си от полуфиналите, първата ракета на Германия постигна рутинна победа над опитния Жереми Шарди с резултат 6:4 6:1.

Още от самото начало на откриващата част Зверев пое контрола и диктуваше темпото на корта. Световният номер 5 взе подаването на съперника си в третия гейм на сета и със солидна игра съумя да задържи преднината си. Фаворитът в срещата дори имаше възможности да реализира още един пробив, но не оползотвори двата си шанса и в крайна сметка единственият брейк, който направи, му донесе успеха в първата част. През втората част четвъртият в схемата продължаваше да доминира и да не дава никакви шансове на съперника си. Зверев имаше предимство във всеки един аспект от играта. Германецът загуби само четири точки на първи сервис и не се изправи нито веднъж пред опасността да загуби подаването си. С мощната си игра от дъното на корта той на бърза ръка си извоюва аванс в резултата, като проби на три пъти Шарди и даде само гейм на 34-годишния французин. Следващото препятствие пред Александър Зверев е намиращия се също в чудесна форма - световният №1 Новак Джокович.

Зверев надигра категорично Шарди и очаква Джокович на 1/2-финалите в Токио! Владислав Риждов