Зверев продължава без загубен сет на австралийска земя

от в 09:11 на 23.01.2020

Александър Зверев продължава без загубен сет на Откритото първенство на Австралия и вече е в третия кръг на турнира след победа над 98-ия в света беларусин Егор Герасимов, след 7:6(5), 6:4, 7:5.

Срещата между двамата приключи за 2 часа и 20 минути, а германецът бе по-съобразителен в ключовите моменти. Неговият противник иначе като цяло се справи добре на корта, но просто нямаше късмет да спечели поне сет.

В първия сет Егор спаси шест точки за пробив и пробиви в него нямаше, като всичко се реши след тайбрек. В тайбрека Саша спечели след 7:5 точки в своя полза след решителен минипробив в последната дванадесета точка.

Във втория сет германецът стигна до успеха след пробив в последния десети гейм. В третия сет Саша проби в четвъртия гейм, но Герасимов върна пробива в деветия. С пробив в последния дванадесети гейм обаче германецът стигна до победата.

В третия кръг той ще срещне Николоз Басилашвили или Фернандо Вердаско.