Зверев след отпадането в Монреал: Имам 7 Мастърс титли; този турнир е за по-слабите играчи
Александър Зверев спечели своята първа титла от Големия шлем и това видимо се отразява ползотворно на неговото самочувствие, което наглед нямаше накъде да расте повече, когато става въпрос за самооценка. Настоящият №3 обаче не направи никак добро впечатление на феновете на играта, когато до голяма степен обезцени победата на Талон Грийкспор срещу него на старта в Монреал и по-скоро определи надпреварата като маловажна за него, имайки предвид следното изказване:
"Честно казано очаквах да се представя зле, тъй като си взех известна почивка след края на Уимбълдън. Да, след това поднових тренировки, но е трудно веднага да си в топ форма още при първото състезание. Същевременно не съм очаквал да играя и толкова лошо. През тази година почти нямам слабо изиграни мачове, но този вероятно оглавява класацията.
Няма как да чувствам това като пропусната възможност, защото имам 7 Мастърс титли. Говорим за първия голям турнир от началото на сезона на твърди кортове и все още всички търсят оптималното си равнище. Мога единствено да кажа, че тепърва ви очаква да видите още много странни резултати, имайки предвид условията и топките на този турнир. Очаквайте по-ниско ранкираните тенисисти да постигнат резултати, каквито никой не е очаквал от тях" - сподели Зверев с известна доза арогантност по време на своята пресконференция.
Източник: Tennishead
Виж още:
▶ Фонсека: Истината е, че Джокович иска да играем по-малко тенис, защото остарява
▶ След Зверев: Бивш шампион и още двама топ 10 поставени напуснаха Монреал още на старта
▶ Зверев постави Мастърс антирекорд в Монреал и за 3-ти път беше шокиран от световния №69
▶ Удар след удар: Алкарас няма да може да защитава и следващата си голяма спечелена титла