Надал убедително на полуфинал в Рим, ще търси реванш от Циципас (видео)

от в 17:18 на 17.05.2019

Рафаел Надал стана вторият полуфиналист на АТР Мастърс 1000 в Рим. Испанецът победи своя сънародник Фернандо Вердаско с 6:4, 6:0 за 109 минути на корта в италианската столица. Във втория сет от мача Вердаско не спечели нито една точка на първи сервис, а при втори едва три.

Така за място на финал той ще спори в събота със Стефанос Циципас. Матадора води с 3:1 в преките срещи между двамата. Гръцкият тенисист обаче спечели последната от тях - преди дни в Мадрид след 6:4, 2:6, 6:3 също в полуфиналите. Циципас днес не игра, след като Роджър Федерер се отказа преди техния сблъсък заради травма.

Дотук в турнира Надал е спечелил 36 гейма и е загубил само шест! Общо в Рим той вече има 11 полуфинала.

Към момента Надал и Циципас са на второ и трето място в годишната ATP Race ранглиста. Водач е Новак Джокович с 3585 точки, Надал е с 2865, Циципас има 2760, изпреварвайки Роджър Федерер с неговите 2640.

С успеха Надал вече е на трето място в историята по брой победи само на клей кортове: