Няма кой да спре Азаренка! Вика е на 1/4-финал на US Open след трудна победа

от в 08:04 на 08.09.2020

Виктория Азаренка продължава с фамозното си представяне през последните седмици и беларуската тенисистка достигна до 1/4-финалите на US Open след победа с 5:7, 6:1, 6:4 над чехкинята Каролина Мухова.

Срещата между двете продължи 2 часа и 24 минути, а в спор за място на 1/2-финалите беларуската състезателка ще се изправи срещу Елизе Мертенс.

В първия сет Мухова започна прекрасно и дръпна с 4:1 в геймовете след два пробива аванс, но Вика намери сили и успя да върне и двата пробива, за да изравни на 5:5. Каролина все пак проби за 6:5 и след това си спечели подаването.

Във втория сет всичко бе в полза на Азаренка, която след пробиви в четвъртия и шестия гейм успя да го спечели.

Така мачът бе пратен в трети и решителен сет в който двете си размениха по пробив преди беларуската тенисистка да пробие за 4:3 и след това да си спечели всяко едно от своите подавания.

Междувременно нейната опонентка в следващата фаза Елизе Мертенс победи София Кенин след 6:3, 6:3.

Няма кой да спре Азаренка! Вика е на 1/4-финал на US Open след трудна победа Калоян Пламенов