United Cup: Надал открива сезона си в събота, Зверев и Швьонтек също в игра (програма)
United Cup е вече в разгара си и след като по-рано днес приключиха първите сблъсъци между някои от страните в груповата фаза, то в събота е време и останалите държави да стартират участието си. Освен че ще можем да видим отново в действие Григор Димитров и Изабелла Шиникова съответно срещу Давид Гофен и Алисън Ван Уйтванк, то на корта в последния ден от годината предстои да излязат и някои от големите имена в турнира.
Един от тях е Рафаел Надал, който имаше множество проблеми с контузии през втората половина на отминалия сезон, попречили му да разгърне докрай възможностите си. Тази нощ той предстои да стартира участието си в първия и единствен заявен подготвителен турнир преди Аустрелиън Оупън, където има тежката задача да защитава трофея си от предходното издание.
По-късно тази нощ Александър Зверев ще изиграе първия си официален двубой след злощастния инцидент на Ролан Гарос, когато обърна глезена си и скъса кръстни връзки, извадили го от игра за период от над шест месеца. Германецът се завърна на корта по-рано този месец, взимайки участие в демонстративните надпревари Diriyah Cup и World Tennis League, където демонстрира отлична игра и дори успя да надделее над Новак Джокович.
В събота на кортовете в Австралия предстои да видим също така световната №1 Ига Швьонтек, шампиона от Мастърса в Синсинати Борна Чорич, както и световния №14 Камерън Нори.
Програмата за Ден 3 на United Cup:
Двубоите в Сидни:
Германия - Чехия (начало 01:00 часа):
1. Александър Зверев - Иржи Лехечка
2. Юле Нимайер - Мари Боузкова
Испания - Великобритания (не преди 06:30 часа):
1. Рафаел Надал - Камерън Нори
2. Нурия Парисас Диас - Кейти Суон
Двубоите в Пърт:
Белгия - България (начало 04:00 часа):
1. Алисън Ван Уйтванк - Изабелла Шиникова
2. Давид Гофен - Григор Димитров
Хърватия - Аржентина (не преди 09:30 часа):
1. Дона Векич - Мария Лоурдес Карле
2. Борна Чорич - Франсиско Серундоло
Двубоите в Бризбейн:
Бразилия - Норвегия (начало 02:00 часа):
1. Беатрис Хадад мая - Малене Хелго
2. Фелипе Мелигени Алвеш - Виктор Дурасович
Полша - Казахстан (не преди 07:30 часа):
1. Ига Швьонтек - Юлия Путинцева
2. Даниел Михалски - Тимофей Скатов
Ето как да гледате БЕЗПЛАТНО всички тенис мачове
Виж още:
▶ "Подготовката няма да е оптимална": Синер постави под съмнение участието си на Ролан Гарос
▶ Ранглисти: Григор продължава да е сред 10-те най-добри на планетата и има шанс за изкачване
▶ Шампионът Рубльов: Всеки ден бях почти мъртъв; не можех да се обуя и ядях бебешка храна
▶ WTA ранглисти: Швьонтек с огромен аванс на върха; Томова със скок и завръщане в топ 80