от в 20:34 на 08.09.2021

Виктор Лилов вече е 1/4-финалист на Boy's US Open 2021. Американският тенисит, който има български корени, се поздрави с успех над деветия поставен в основната схема Марк Лайал. Победата му дойде след рутинен мач, продължил точно 75 минути, в който крайният резултат е 6:2 6:2.

Поставен под номер 6, Лилов започна на високи обороти участието си в турнира през днешния ден. След няколко равностойни гейма, Виктор се измъкна напред в резултата и наруши паритета в геймовете. Той поведе уверино с 5:1, а авансът ме си оказа твърде голям, за да бъде заличен от Лайал и естонецът предаде откриващия сет.

Последвалите минути бяха далеч по-оспорвани. Лайал намери слабо място в играта на своя противник и именно благодарение на него съумя да заличи ранния брейк аванс, с който Лилов поведе. Макар и да достигна до равенство, естонецът не успя да издържи физически на високото темпо в мача и се пречупи, предавайки сета отново с 6:2.

Лилов преодоля един от топ играчите в схемата и мечтае за втори пореден финал в Шлема! Диана Андреева