Начало на US Open: Джокович в игра още в първия ден, както и Циципас - Раонич (програма)
Остават по-малко от 24 часа до началото на тазгодишното Открито първенство на САЩ, което още в първия състезателен ден ще ни предостави множество интригуващи срещи. В откриващия ден от надпреварата ще се изиграят двубоите от долната половина на схемата при мъжете и от горната част при дамите.
Миналогодишната шампионка и световна №1 Ига Швьонтек ще открие програмата на най-големия корт в света - Arthur Ash Stadium, след което на същия корт американските фенове ще могат да се насладят на мачове с участието на две от своите най-големи звезди в лицето на Франсис Тиафо и Коко Гоф.
Последен на първия по големина корт в комплекса Billie Jean King ще излезе Новак Джокович за първия си двубой в Ню Йорк от 2021-ва насам, като негов противник ще бъде световният №84 Александре Мюлер.
Един от най-вълнуващите сблъсъци на старта е този между Стефанос Циципас и Милош Раонич, който бе поставен първи във вечерната сесия на корт "Луис Армстронг". До този момент двамата имат две изиграни срещи помежду си, като всяка от тях се е състояла през 2020-а година на твърди кортове и е завършвала с успех за канадския тенисист.
Сред останалите звезди, чиито изяви ще можем да проследим в понеделник, са още Холгер Руне, Доминик Тийм, Каролине Вожняцки, Елена Рибакина и Виктория Азаренка.
Програмата за Ден 1 в Ню Йорк:
Стадион "Артър Аш" (начало 19:00 часа):
1. Ига Швьонтек - Ребека Петерсон
2. Франсис Тиафо - Лърнър Тиен
3. Лаура Зигемунд - Коко Гоф (не преди 02:00 часа)
4. Новак Джокович - Александре Мюлер
Стадион "Луис Армстронг" (начало 18:00 часа):
1. Виктория Азаренка - Фиона Феро
2. Слоун Стивънс - Беатриз Хадад Мая
3. Стив Джонсън - Тейлър Фриц
4. Стефанос Циципас - Милош Раонич (не преди 02:00 часа)
5. Татяна Порозова - Каролине Вожняцки
Grandstand (начало 18:00 часа):
1. Александър Бублик - Доминик Тийм
2. Даниел Колинс - Линда Фрухвиртова
3. Елена Рибакина - Марта Костюк
4. Суун-уу Куон - Кристофър Юбенкс
Корт №17 (начало 18:00 часа):
1. Ребека Масарова - Мария Сакари
2. Каспър Рууд - Емилио Нава
3. Томи Пол - Стефано Травалия
4. Петра Свитова - Кристина Букша
Корт №5 (начало 18:00 часа):
1. Варвара Грачева - Тейлър Таунсенд
2. Роберто Кабрайес Баена - Холгер Руне
3. Кимбърли Бирел - Дженифър Брейди
4. Феликс Оже-Алиасим - Макензи Макдоналд
Пълния график за деня можете да разгледате
#USOpen on Monday
ASHE
12pm
Swiatek-Peterson
Tiafoe-Tien
7pm
Gauff-Q
Djokovic-Muller
ARMSTRONG
11am
Azarenka-Ferro
Stephens-HMaia
Johnson-Fritz
7pm
Tsitsipas-Raonic
Wozniacki-Q
GRANDSTAND
11am
Thiem-Bublik
Collins-L. Fruhvirtova
Rybakina-Kostyuk
5pm
Kwon-Eubanks
Full OOP: pic.twitter.com/Tx4S2NzKLF
— José Morgado (@josemorgado) August 26, 2023" target="_blank">тук.
Ето как да гледате БЕЗПЛАТНО всички тенис мачове
Виж още:
▶ Без помен от контузията: Медведев се разправи с финалиста в София за успешен старт в Рим!
▶ Първа топ 10 победа след завръщането: Осака даде сериозна заявка и се изстреля към 1/8-финалите…
▶ Тежък сблъсък с новата действителност: Силите на Надал стигнаха за само 4 гейма срещу Хуркач
▶ "Днес дойдох подготвен": Джокера напомни за себе си и се завърна с каска на кортовете (видео)