от в 16:20 на 14.11.2023

Стефанос Циципас се отказа след само три гейма в мача си от "Зелената група" на ATP финалите в Торино срещу Холгер Руне. Гъркът имаше проблеми с лакътя на играещата си ръка още преди началото на турнира и беше прекратил предсрочно една от своите тренировки, но впоследствие беше заявил, че се чувства на 100 процента физически и това няма да му повлие в хода на състезанието.

Изглежда обаче световният номер 6 не е имал достатъчно ясна представа за сериозността на своята травма и днес трябваше да се откаже при резултата от 2:1 гейма в полза на Руне в първия сет. Така 20-годишният скандинавец записа своята дебютна победа в състезанието и запазва шансове да се класира за 1/2-финалите, ако в четвъртък надвие местния любимец Яник Синер, а Циципас по всяка вероятност ще сложи край на своя сезон и ще бъде заместен от Хуберт Хуркач в последния си мач от груповата фаза, където трябваше да премери сили с Новак Джокович.

Тъжен край на сезона: Контузия принуди Циципас да се откаже след само 3 гейма в Торино Калоян Соколов