Андрей Рубльов с втора титла за сезона след успех над Харис в Аделаида

от в 11:56 на 18.01.2020
Петър Колев

Андрей Рубльов завоюва титлата на новия в календара на ATP турнир от категория ATP 250 в Аделаида след безапелационна победа над Лойд Харис. Това е втора титла за сезона за руснака, след като той спечели и турнира в Доха през миналата седмица, и общо четвърта в неговата млада кариера. След този успех Рубльов ще се изкачи с две места в световната ранглиста до рекордното за него 16-то място. Младият руснак се превърна в първия тенисист, който печели две титли в първите две седмици на годината след Доминик Хърбати през 2004 г. С победата си днес Рубльов вече има непобедим рекорд от 8:0 през този сезон.

Image

Мачът започна изключително равностойно, като до 2:2 гейма и двамата тенисисти съумяваха лесно да взимат своите подавания. Първата опасност се появи в петия гейм на сервис на Рубльов, в който южноафриканецът достигна до точка за пробив. Руснакът съумя да измъкне подаването си и от своя страна достигна до точки за пробив в сервис гейма на Харис. Сервисът на 22-годишния представител на Южна Африка тогава се пропука и така руснакът поведе с 4:2. Опитвайки се да затвърди пробива в следващия гейм, Рубльов се оказа в ситуация от 0:40, но показа завидно хладнокръвие и обърна гейма за 5:2. Последваха лесни сервис геймове за двамата тенисистки, като по този начин световният №18 затвори откриващата част с 6:3.

Във втория сет на корта имаше само един тенисист. В него Рубльов надигра Харис във всички аспекти и не оставяше шанс на южноафриканския си съперник. Мощните удари на руснака от дъното на корта бяха прекалено тежка задача за Харис, който играеше в своя първи ATP финал. Рубльов отпусна точно осем точки на своя съперник във втората част, а представителят на Южна Африка не можа да достигне дори до един дюс в нито един от геймовете. 22-годишният руснак реализира три пробива, последвани от безпроблемни затвърждавания, за крайното 6:3 6:0 за само 56 минути игра.

Андрей Рубльов с втора титла за сезона след успех над Харис в Аделаида Петър Колев