Тежък жребий за Григор Димитров в Мадрид

от в 14:59 на 30.04.2016

Григор Димитров попадна в повече от трудна част от схемата на "Мастърс 1000" в Мадрид. Той ще започне с получилия специална покана от организаторите Пабло Карено Буста. През тази седмица испанецът е полуфиналист на турнира в Ещорил.

Гришо води на №50 в световната ранглиста Буста с 3:0 в преките им срещи като не е губил сет. За последно те се срещнаха в Париж на твърди кортове през 2015-а.

Победителят от този мач ще играе с Жил Симон или Маркос Багдатис. В тази половина на схемата са още топ фаворити като Рафаел Надал, Анди Мъри и Роджър Федерер.

В горната част пък са Новак Джокович, Стан Вавринка и Кей Нишикори.

През годините Григор има добри резултати в испанската столица и само веднъж е отпадал на старта. За него надпреварата ще бъде изключително важна, тъй като миналата година достигна четвъртфиналите и има да защитава 180 точки.

През 2015-а Димитров победи Стан Вавринка, но след това загуби в четвъртфиналите от бившия №1 Рафаел Надал в два сета.