Елица Костова приключи участието си във Франция

от в 20:45 на 19.09.2018

Елица Костова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове във френския град Сен Мало с награден фонд 60 хиляди долара и гостоприемство.

Костова и Катрин Шантрен (Белгия) загубиха от поставените под номер 1 Александра Каданцу (Румъния) и Диана Марчинкевица (Латвия) с 4:6, 4:6 след малко повече от час игра.

Българката и белгийката пропиляха аванс от 4:2 в първия сет, след което Каданцу и Марчинкевица взеха осем от следващите девет гейма по пътя си към крайната победа.

Костова все пак заработи 18 точки за световната ранглиста на двойки и 228 долара. В надпреварата на сингъл българката претърпя поражение в първия кръг вчера от туркинята Чагла Бююкакчай с 6:7(5), 4:6.