Елица Костова с успешно начало в Италия

от в 17:37 на 27.09.2018
Мария Петрова

Елица Костова преодоля втория кръг на турнира по тенис за жени в Санта Маргерита ди Пула, Италия, който е с награден фонд в размер на 25 хиляди долара.

Поставената под номер 1 българка се наложи с 6:0, 5:7, 6:2 срещу класираната като "щастлив губещ" испанка Ирене Ескорихуела Бурийо.

Мачът продължи два часа и 16 минути, като в неговото начало Костова спечели осем поредни гейма за 6:0 в първия сет и 2:0 във втория. Бурийо обаче съумя да вземе частта със 7:5, а в третия сет Костова получи шанс да затвори мача при 5:1 и собствен сервис. Българката обаче допусна пробив, но стигна до рибрейк и спечели с 6:2.

На четвъртфиналите Костова ще срещне победителя от двубоя между италианската квалификантка Лучия Бронцети и поставената под номер 5 рускиня Людмила Самсонова.