Григор Димитров загуби на двойки в Лондон

от в 16:08 на 18.06.2018

Григор Димитров не успя да запише първа победа на АТР 500 турнира в Куинс, Лондон. Българинът и неговият партньор Райън Харисън загубиха в осминафиналите на състезанието при двойките. Кайл Едмънд и Нийл Скупски ги надиграха след 3:6, 7:6(2), 10:3.

Мачът бе равностоен до 3:3 в първата част. След това Димитров и Харисън направиха серия от шест поредни гейма на сметката си и поведоха 6:3, 3:0. Едмънд и Скупски реагираха добре и съумяха да се върнат в мача като изравниха за ново 3:3. Стигна се до тайбрек, в който Едмънд и Скупски се наложиха със 7:2.

Крайният победител бе решен в заключителен тайбрек, в който Едмънд и Скупски взеха превес - 10:3 точки.

Победителите ще научат следващите си съперници във вторник. Това ще стане в мача между Лейтън Хюит/Ник Кириос и поставените под №3 Пиер-Юге Ербер/Никола Маю.

От своя страна Димитров предстои да изиграе в следващите дни и първия си мач поединично. Негов съперник на старта ще бъде Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина.