Изненадите в Монпелие продължават! И поставеният под №5 отпадна

от в 22:11 на 06.02.2020
Димитър Беловски

Изненадите в Монпелие не спират! Феликс Оже-Алиасим  загуби във втория кръг на надпреварата. Канадецът, който е поставен под № 5 в основната схема загуби от представителя на домакините Пиер-Юге Ербер след 7:6(2), 7:5 за 1 час и 48 минути игра.

В първият сет пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който французинът спечели първите три точки и лесно го спечели след това.

Оже-Алисиам загуби подаването си във единадесетия гейм на втория сет, с което Ербер поведе с 6:5. Това бе единственият пробив в мача. Французинът спечели подаването си на 30, а с това и мача.

На четвъртфиналите Ербер ще играе срещу Давид Гофен, който по-рано днес победи Александър Бублик с 6:3, 7:6(9).

Изненадите в Монпелие продължават! И поставеният под №5 отпадна Димитър Беловски