от в 16:13 на 11.04.2021

Лоренцо Сонего направи забележителен обрат във финалния мач в Сардиния срещу Ласло Джере и прибавя във витрината си втори трофей на ниво АТП. Италианецът показа воля и вдигна победоносно ръце след 2:6 7:6(5) 6:4 в мач, който продължи точно три часа.

В първият сет сърбинът бе безупречен и нямаше особени проблеми да поведе бързо в резултата. Въпреки незадоволителният процент на вкаран първи сервис, Джере загуби само четири точки, когато подаването му попадаше в целта. Световният номер 57 бе солиден при ретур и си осигури два брейка, които се оказаха напълно достатъчни той да поведе в общия резултат.<

>

Втората част бе различна за Сонего, тъй като той подобри играта си и докарваше доста проблеми на съперника си. Италианецът успя да измъкне подаването на Джере в четвъртия гейм, а след това затвърди преднината си, за да поведе с 4:1. Джере обаче не се предаде и преднината на Сонего бързо се изпари, след като 25-годишният сърбин спечели три последователни гейма и възстанови паритета. До края Сонего печелеше своите подавания и поставяше под напрежение съперника си, който не трепна и след два солидни гейма от страна на Джере, се стигна до тайбрек. В него представителя на домакините стартира с обрат, след като загуби първите две точки. Двамата вървяха равностойно, но във важните моменти Сонего бе категоричен и докара развръзката до решителен сет.<

>

До средата на решителната част и двамата показваха непоколебимост при сервиране и печелеха подаванията си. Развръзката дойде, когато вдъхновеният Сонего проби Джере за 3:2, а след това премина през точка за брейк, за да затвърди преднината си. Италианецът не показа никаква умора, въпреки предишните два трудни мача, които изигра в надпреварата. Сонего тотално пое инициативата и печелеше точките си с разнообразна игра и решителност във важните моменти. Тактиката на Джере да остане търпелив не даде резултат и след точно три часа престой на корта, той загуби първи финал на ниво АТП.

Титлата за Сонего е втора за него в кариерата му, след триумфа му на трева в Анталия през 2019 година, където победи друг сърбин, а именно Миомир Кецманович.<