Монфис се разправи с Циципас и е на полуфинал в София (видео)

от в 21:09 на 08.02.2019

Гаел Монфис стана последният участник в полуфиналите на АТР 250 в София. Французинът се справи с №2 в схемата Стефанос Циципас след 6:3, 7:6(5). Това е първа победа на Монфис срещу полуфиналиста от Australian Open в срещите между двамата.

Така за място на финал Гаел ще играе срещу №3 в схемата Данил Медведев във вечерната сесия. По-рано днес руснакът се справи с 6:4, 6:1 над Мартин Клижан. Досега двамата нямат официални мачове помежду си.

Монфис проби още в първия гейм от мача, а след това приключи с 6:3 като за втори път спечели подаването на Циципас. Монфис впечатли като спечели над 90% от точките си след първи сервис.

След почивката се стигна до тайбрек. В него Циципас взе предимство и при 5:4 имаше два сервиса, за да затвори сета, но загуби следващите две разигравания. Монфис се възползва и реализира първия си мачбол.

В целия мач Монфис дори не се наложи да отразява точка за пробив и бе много убедителен.

Монфис се разправи с Циципас и е на полуфинал в София (видео) Георги Христов
sofia open новини | гаел монфис | стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис турнир в софия