Нов провал за Свитолина

от в 13:30 на 18.02.2020
Димитър Беловски

Елина Свитолина загуби още в първия кръг на турнира в Дубай, който е категорията WTA Premier.

Световната №6 украинка допусна загуба срещу 52-та в световната ранглиста Дженифър Брейди.

Това е втора поредна загуба за Свитолина, която миналата седмица отстъпи на четвъртфиналите на Нао Хибино с 6:4, 6:2 на турнира в Хуа Хин. Миналата седмица японката беше №84 в световната ранглиста.

Дженифър Брейди днес спечели категорично двубоя, давайки само три гейма на Свитолина - 6:2, 6:1 в мач, продължил точно час и 1 минута.

Брейди направи пробиви за 4:2 и 6:2 и спечели първата част за 30 минути.

Във вторият сет американката бе още по-убедителна и дръпна с 4:0 след два пробива. Свитолина върна един от пробивите още в петия гейм за 4:1, на веднага загуби подаването си и резултата стана 5:1. В следващия гейм Брейди затвори срещата при първия си мачбол на 30.

В следващият кръг Брейди ще играе срещу Маркета Вондрушова.