от в 22:10 на 30.03.2022

Паула Бадоса се намира в страхотна форма от началото на годината и бе сред фаворитките за спечелването на трофея на WTA 1000 турнира в Маями, но за съжаление, трябваше да прекрати участието си във Флорида поради вирусно заболяване. Така световната №21 Джесика Пегула продължава напред към полуфиналната фаза на надпреварата след само 5 изиграни гейма и резултат 4:1, като в битка за място в сблъсъка за титлата ще премери сили с победителката от мача по-късно тази вечер между Петра Квитова и Ига Швьонтек.

Началото на двубоя бе в полза на испанката, която успя да открадне откриващото подаване на съперничката си, но оттам насетне започна разпадът в играта ѝ и тя загуби следващите 4 гейма, преди да вземе решение да се оттегли от срещата след само 18 минути на корта. Това е втори пореден мач, който Пегула печели след отказване на противника, след като на осминафиналите Ангелина Калинина прекрати срещата преждевременно след първия сет, завършил с 6:0 за американката.

Отказване на Бадоса след само 5 изиграни гейма прати Пегула на 1/2-финалите в Маями Мирела Николова