Шампионката от 2019 г. Наоми Осака започна с убедителна победа

от в 03:50 на 08.02.2021

Откритото първенство на Австралия вече започна и ние ще можем да се наследим на качествен тенис както от мъжете, така и от жените. Наоми Осака се превърна в първата победителка в турнира, след като даде само три гейма на руската си опонентка Анастасия Павлюченкова.

Световната №3 демонстрира много добра форма и не остави шанс на съперничката си. Осака започна мача на високо темпо и резултатът в първия сет бързо набъбна до 4:0 в нейна полза. Последва леко отпускане, което помогна на Павлюченкова да си върне един от двата брейка пасив, но тя нямаше сили за нищо повече и така японката затвори първата част с резултат 6:1.

Вторият сет бе абсолютно огледален на първия. Отново Осака бе по-дейната от двете състезателки, като не допусна опонентката и да достигне до нито една точка за пробив, а за сметка на това тя на два пъти взе подаването на Павлюченкова и така след само 40 минути престой на корта, се поздрави с 15-та поредна победа.

В следващия кръг Наоми Осака ще се изправи срещу Каролин Гарсия от Франция.