Шампионът Монфис започна ударно в Ротердам, Гофен пък се измъчи срещу Хаасе

от в 19:10 на 12.02.2020

Гаел Монфис постигна рутинна победа над Жоао Соуса след 6:3, 6:2 в първия си мач от турнира в Ротердам.

Така шампионът стартира защитата на титлата си с успех, който бе изкован за час и 12 минути игра. Във фазата на 1/8-финалите той ще се изправи срещу своя сънародник Жил Симон.

В първия сет Гаел бързо дръпна с 3:0 в геймовете след пробив във втория гейм, но в петия гейм неговият опонент успя да върне пробива. Все пак обаче след пробив в шестия гейм и две лесни подавания до края Монфис поведе със сет аванс.

Вторият сет бе още по-лесен за него и той го спечели след пробиви в първия и седмия гейм.

Напред продължава и Давид Гофен, който също стартира победоносно. Белгиецът надделя много трудно над Робин Хаасе след 3:6, 7:6(5), 6:4 за два часа и половина игра. В следващия кръг той ще срещне младия италианец Яник Синер.

Шампионът Монфис започна ударно в Ротердам, Гофен пък се измъчи срещу Хаасе Калоян Пламенов