Шампионът Надал загуби сет от Гофен, но продължава напред на "Ролан Гарос"

от в 20:08 на 31.05.2019

Рафаел Надал продължава с победния си ход на "Ролан Гарос" и направи още една крачка към защитата на титлата, която спечели през миналата година в турнира.

Матадора достигна до фазата на 1/8-финалите, след като победи белгиеца Давид Гофен след 6:1, 6:3, 4:6, 6:3 за 2 часа и 50 минути игра.

Това бе четвърти успех за испанеца срещу този противник от общо четири мача в тура.

В спор за място на 1/4-финалите той ще се изправи срещу Хуан Лондеро или Корентин Муте.

В първия сет Матадора проби във втория и четвъртия гейм, а след това с лекота довърши своя опонент. Във втория сет отново след два пробива, но този път в първия и деветия гейм той успя да увеличи преднината си.

Все пак обаче в третата част последва спад в играта на испанеца и след пробив за 5:4 и спечелване на подаването Гофен намали сетовете. В четвъртия сет Надал успя да се съвземе и проби в четвъртия гейм, а след това довърши противника си като си спечели подаванията.

Шампионът Надал загуби сет от Гофен, но продължава напред на "Ролан Гарос" Калоян Пламенов
давид гофен | открито първенство на франция | рафаел надал | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини