Уимбълдън: Обзор на четвъртфиналните срещи при мъжете

от в 07:30 на 08.07.2021

Уимбълдън навлезе в заключителната си фаза, а вчерашния ден също предложи незабравими емоции на феновете. След изиграването на всички четвъртфинални срещи, станаха ясни имената на играчите, които ще спорят за място на финала в Лондон. Програмата бе открита от двубоя между Карен Хачанов и Денис Шаповалов, които изиграха драматичен петсетов мач, продължил 3 часа и 26 минути. В крайна сметка канадецът бе този, който накрая ликуваше, след като направи обрат от 2:1 сета и се класира за първия си полуфинал от Шлема. Новак Джокович направи поредна важна крачка към спечелването на 20-ти трофей от Големия Шлем, надделявайки над една от изненадите в тази фаза на турнира - Мартон Фучович. Световният номер едно срещна съпротива от унгареца, но не допусна изненада и се поздрави със стотната си победа на трева.

В мача на деня Хуберт Хуркач показа чудесен тенис и надигра Роджър Федерер, за да постигне най-голямата победа в своята кариера, която също така го изпраща на дебютен полуфинал в надпревара от Шлема. Съперникът на поляка бе определен от последния двубой в програмата. Матео Беретини продължава да демонстрира отличната си форма на трева и се справи успешно със съпротивата на своя близък приятел Феликс Оже-Алиасим. Световният №9 записа десети пореден успех на трева, а до момента в надпреварата е загубил само два сета. Ето как завършиха всички срещи от вчерашния ден:

• Карен Хачанов - Денис Шаповалов 4:6 6:3 7:5 1:6 4:6
        • Новак Джокович - Мартон Фучович 6:3 6:4 6:4
        • Роджър Федерер - Хуберт Хуркач 3:6 (4)6:7 0:6
        • Матео Беретини - Феликс Оже-Алиасим 6:3 5:7 7:5 6:3