Джокович повика кардиолог на корта и счупи ракета (видео)

Джокович повика кардиолог на корта и счупи ракета (видео) Георги Христов
от в 23:06 на 28.08.2018

Новак Джокович повика кардиолог на корта по време на първия си мач от US Open срещу Мартон Фучович. Ноле спечели първата част с 6:3, но след това във втория сет показа признаци че изпитва дискомфорт на 33-градусовата жега и тежката влажност в Ню Йорк.

Джокович дори се принуди да поиска намеса на кардиолог и му бяха поставени ледени кърпи на тялото. Медицинският екип е дал хапче на Джокович, който се завърна в игра, но загуби втората част - 6:3 за Фучович. Унгарецът поведе с пробив и в третия сет, но Джокович изравни за 4:4.

Според правилата играчите могат да искат почивка при температури над 32 градуса. Това значи, че след третия сет двамата могат да се възползват от 10-минутна почивка. До момента трима състезатели са се отказали в основната схема заради подобни проблеми.

Прогнозирайте най-интересните мачове и спечелете награда от HEAD!