Андреев започна с лесна победа участието си на младежкия "Мастърс" в Китай

от в 10:48 на 24.10.2018
Мария Петрова

Адриан Андреев започна с победа участието си на младежкия "Мастърс" в Чънду (Китай). Той победи световния №8 при подрастващите Николас Мехия (Колумбия) с 6:3, 6:3 за 88 минути на корта.

В първия сет всичко се реши с лекота в полза на Андреев. Българинът бързо стигна до ранен пробив в сета, а след това проби още веднъж в заключителния девети гейм на частта, за да дръпне със сет аванс в резултата.

Вторият сет също се разви отлично за българина и той проби в четвъртия гейм, за да се доближи още повече до крайния успех в мача. След това затвърди пробива с лекота, а в осмия гейм пропусна шанс да пробие втори път. Все пак обаче Андреев си взе най-важното подаване в деветия гейм и така затвори мача в своя полза.

Двамата са в група "Shuai" от шампионата заедно с тайванеца Чун Син Цен и получилия специална покана местен представител Му Тао (№18).

Андреев започна с лесна победа участието си на младежкия "Мастърс" в Китай Мария Петрова