от в 08:15 на 10.09.2020

Виктория Азаренка "унищожи" Елизе Мертенс и постигна победа след 6:1, 6:0 в 1/4-финалния сблъсък от US Open между двете преди който букмейкърите даваха абсолютно равни шансове на всяка една от тях.

Беларуската тенисистка може да се каже, че се намира в наистина феноменална форма и това е нейна 11-а поредна победа след подновяването на тура, като в това число броим и финала срещу Наоми Осака, който спечели служебно на Western and Southern Open.

В първия сет Вика стигна до три пробива на сметката си - във втория, четвъртия и шестия гейм. Мертенс пък проби в третия гейм и това се оказа и нейният единствен спечелен фейм за цялата среща.

Във втория сет Азаренка спечели шест поредни гейма, като проби в първия, третия и петия гейм.

Нейната следваща опонентка е Серина Уилямс, като двете ще спорят за място на финала. До момента американката води с 18-4 победи в общите мачове между двете.

Последната им среща бе през миналата година в Индиън Уелс, когато Серина стигна до успеха след 7:5, 6:3.

До момента Вика има два финала на US Open - през 2012 и 2013 година, като е загубила и двата.

Азаренка унищожи Мертенс и си уреди сблъсък със Серина на 1/2-финалите на US Open Калоян Пламенов