Дел Потро срещу Федерер в Маями

от в 10:44 на 24.03.2016
Tennis.bg

Хуан Мартин дел Потро започна с победа участието си на "Мастърс 1000" в Маями. Аржентинецът победи своя сънародник Гуидо Пея с 6:0, 7:6(4) и така си осигури среща с Роджър Федерер в следващата фаза.

За швейцареца това ще бъде първи двубой, след като претърпя операция на коляното миналия месец.

"И двамата се завръщаме след контузии и си мисля, че ще бъде много качествен мач. Ще опитам да покажа най-добрия си тенис срещу Роджър. Не знам на какво ниво съм в момента. Липсваше ми да играя срещу топ играчите," заяви Дел Потро.

В целия двубой Дел Потро не загуби нито веднъж подаването си. Той можеше да затвори двубоя още в 10-ия гейм на втория сет, когато имаше мачбол, но не съумя. Стори го малко по-късно в тайбрек след общо 87 минути на корта.

До момента Федерер води 15:5 в преките срещи с Дел Потро и 10:5 на твърди кортове.