Джокович се справи с Едмънд в Париж и ще спори с Циципас на четвъртфиналите

от в 18:48 на 31.10.2019

Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на силния турнир в Париж, след като победи британеца Кайл Едмънд след 7:6(7), 6:1 за 1 час и 23 минути игра.

В първия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек, който бе доста оспорван. В него сърбинът пропусна солиден аванс от 5:2 и допусна Едмънд да изравни и да докара точките първо до 6:6, а след това и до 7:7. Все пак обаче след 9:7 в своя полза Джоко го спечели.

Във втория сет лидерът в световната ранглиста бе безомпромисен и след пробиви в третия, петия и седмия гейм спечели както частта, така и срещата.

Следващият му противник ще бъде Стефанос Циципас.

Джокович се справи с Едмънд в Париж и ще спори с Циципас на четвъртфиналите Калоян Пламенов
кайл едмънд | новак джокович | стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в париж