Федерер стигна до обрат срещу молдовец в Маями (видео)

от в 02:01 на 24.03.2019

Роджър Федерер достигна трети кръг на АТР Мастърс 1000. Швейцарецът победи Раду Албот по-трудно от очакваното след 4:6, 7:5, 6:3 за малко над два часа на корта.

Молдовецът проби още в първия гейм от мача и запази аванса си за 6:4. Той издържа до 12-ия гейм след почивката. Тогава Федерер най-после взе подаването на съперника за 7:5 в своя полза. Пробив за 5:3 в третия сет бе достатъчен на Маестрото да приключи битката.

В кариерата си Федерер е печелил този турнир три пъти. От началото на сезона Маестрото е с 13 победи от 15 мача. Интересното е, че за последно той бе стигал до пълен обрат на свой мач във Флорида през 2012 година срещу Анди Родик.

За следващата фаза Федерер ще се готви за мач със сърбина Филип Крайнович в програмата за понеделник. От своя страна Крайнович не позволи да се стигне до изцяло швейцарски сблъсък като победи Стан Вавринка с 5:7, 6:2, 7:6. В момента Крайнович е №103 в ранглистата.

В преките мачове Федерер води с 2:0 срещу Крайнович досега.

Федерер стигна до обрат срещу молдовец в Маями (видео) Георги Христов
раду албот | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис бг новини | тенис бг федерер | тенис новини | тенис турнир в маями