Иснър за първи път спечели мач, в който загуби по-малко от три гейма

от в 14:22 на 11.03.2019
Георги Христов

Световният №9 Джон Иснър записа една от най-убедителните победи в кариерата си. Американецът продължава успешно на АТР Мастърс 1000 в Индиън Уелс в трети кръг. Той надигра 19-годишния квалификант Алексей Попирин с 6:0, 6:2 за 55 минути игра.

Досега 33-годишният Иснър не бе печелил в кариерата си мач на ниво АТР, когато е загубил по-малко от три гейма в него.

Срещу 131-ия в света Попирин той загуби само седем точки на свой сервис и вече гледа към първи четвъртфинал в Индиън Уелс от 2014.

Иснър очаква 32-ия поставен Гуидо Пея, който през миналата седмица спечели първата си АТР титла в Сао Пауло.

В кариерата си Иснър има 14 АТР титли, достигал е полуфинал в турнир от Големия шлем и е бил участник на финалното състезание на АТР на осемте най-добри.

Иснър за първи път спечели мач, в който загуби по-малко от три гейма Георги Христов