Категорична: Гоф се разправи с Бадоса и се доближи до 1/2-финалите в Доха!

от в 15:17 на 23.02.2022

Американката Кори Гоф имаше трудно начало на 2022-а, след като допусна загуби във откриващите си мачове на всяка една от надпреварите, в които бе взела участие. С началото на турнира в Доха обаче 17-годишната Гоф показва, че постепенно си връща формата и по-рано днес взе скалпа на поставената под номер 3 Паула Бадоса с категоричното 6:2 6:3, класирайки се за четвъртфиналите.

Световната номер 23 си извоюва ранно предимство срещу по-високо ранкираната си съперничка и взе първите три гейма на сметката си. Въпреки последвалите ѝ опити да се върне в битката за откриващата част, Бадоса успя да навакса само единия от двата брейка, което се оказа крайно недостатъчно за световната номер и скоро сетът отиде в полза на тийнейджърката.

Втората част стартира с два оспорвани гейм, в които и двете имаха своите шансове за пробив, но паритетът остана непокътнат. Геймовете останаха равни до 2:2, преди Гоф да пречупи испанката в средата на сета. Поставената под номер 14 затвърди със сервис гейм на нула, а до края не изпусна инициатива, постигайки трета поредна победа без загубен сет в катарската столица.

Категорична: Гоф се разправи с Бадоса и се доближи до 1/2-финалите в Доха! Владислав Риждов
wta | wta doha | доха | кори гоф | обзор | паула бадоса | тенис турнир в доха - жени