Медведев подпечата мястото на Русия в полуфиналите на ATP Cup

от в 16:30 на 09.01.2020
Димитър Беловски

Данил Медведев класира Русия за полуфиналите на дебютната надпревара ATP Cup.

Руснаците се нуждаеха само от един успех в мача срещу Аржентина, за да продължат по-нататък в надпреварата.

По – рано през деня Хачанов победи Гуидо Пея след 6:2, 7:6(4). След него на корта излязоха Медведев срещу Шварцман, който бе много близо да върне гаучосите в надпреварата и да изравни резултата в срещата. Въпреки това Медведев спечели в три сета – 6:4, 4:6, 6:3.

Мачът започна равностойно, но в шестия гейм на първия сет руснакът съумя да пробие за 4:2. Сервирайки за частта при 5:3 Медведев се пропука и Шварцман успя да пробие за 5:4, веднага след което беше негов ред да загуби подаването си и така геймът отиде в полза на Медведев след 6:4.

Втората част също започна равностойно, а в седмия гейм аржентинецът проби за 3:4, което пък бе достатъчно за спечелването на сета след 4:6.

Отново само един пробив беше достатъчен, за да се спечели третия сет. Медведев проби за 5:3 и лесно затвори мача.

Така в мач без значение Теймураз Габашвили и Константин Кравчук спечелиха със 7:6(5), 6:4, с което оформиха крайното 3:0 в сблъсъка.

Утре предстои да се изиграят другите два четвъртфинала, които ще са между Сърбия и Канада и Белгия и Испания.

Русия чака победителя от срещата между Сърбия и Канада, докато Австралия – Белгия и Испания.