Осака победи Квитова на старта на финалния турнир в Шънчжън

от в 13:15 на 27.10.2019

Наоми Осака започна с победа участието си на финалния турнир на WTA в Шънчжън, след като победи Петра Квитова след 7:6(1), 4:6, 6:4 за 2 часа и 40 минути игра.

Това стана в мач от "Червената" група на турнира и след него японката е лидерка в нея.

Сблъсъкът бе втори между двете в тура, а победата втора за японката.

В първия сет Квитова започна по-добре и проби още в първия гейм, но нейната противничка върна пробива в осмия. След това се стигна до тайбрек в който Осака даде само един единствен гейм на чехкинята.

Вторият сет бе изпъстрен от пробиви и от 0:2 Осака обърна с два пробива резултата на 3:2 гейма в своя полза, като поведе с пробив. До края на сета обаче Квитова проби на два пъти и така обърна развоя на събитията и прати мача в трети сет.

В него Наоми проби в третия и седмия гейм, а силите на чехкинята бяха само за връщане на един от пробивите.

Осака победи Квитова на старта на финалния турнир в Шънчжън Калоян Пламенов
наоми осака | петра квитова | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шънчжън | финали wta