Сан Диего: Топ поставеният Рубльов изигра нов силен мач и е на 1/2-финал!

от в 14:06 на 02.10.2021

Андрей Рубльов постигна комфортен успех над Диего Шварцман на надпреварата в Сан Диего и е на крачка от финала в американския град. Руснакът надделя с резултат 6:1 7:5 и ще се изправи срещу Камерън Нори в спор за място във финалния двубой.

Водачът в схемата стартира ударно, като изцяло наложи доминацията си по време на откриващия сет. Рубльов бе агресивен от основната линия и рядко даваше възможности на нисичкия си съперник да направи нещо по-сериозно. Руснакът на бърза ръка пречупи на три пъти подаването на аржентинеца, давайки само един гейм на Шварцман по пътя си към успеха в първата част. Вторият сет стартира със брейк шансове и за двамата, но нито един от тях не успя да вземе противниковото подаване. В средата на частта Рубльов вдигна интензитета и проби съперника си, но Шварцман се окопити и моментално възстанови равенството. Развръзката дойде в края на мача, когато световният номер 5 наказа слаб сервис гейм на Шварцман, слагайки точка на спора по този начин.

Сан Диего: Топ поставеният Рубльов изигра нов силен мач и е на 1/2-финал! Владислав Риждов