Серина разби Ван за едва 44 минути и е на полуфинал на US Open

от в 03:08 на 04.09.2019

Серина Уилямс се класира с лекота за 1/2-финалите на US Open, след като победи китайката Киан Ван след 6:1, 6:0 за едва 44 минути игра.

По този начин американката затвърди впечатленията, че е навлязла в прекрасна форма за турнира в Ню Йорк, а в спор за място на финала тя ще се изправи срещу Елина Свитолина, която от своя страна не даде шансове на Джоана Конта.

В първия сет ветеранката проби във втория и четвъртия гейм, а във втория сет в първия, третия и петия гейм. Тя бе абсолютна господарка на корта и двубоят изобщо не приличаше на 1/4-финален мач от турнир, от "Шлема".

До момента иначе Серина и Свитолина са се изправяли една срещу друга точно пет пъти, като американката води с 4:1 победи. Единствената победа на украинката е на Олимпиадата в Рио, а освен това двете имат и мач за Фед Къп.

Серина разби Ван за едва 44 минути и е на полуфинал на US Open Калоян Пламенов
us open | Киан Ван | открито първенство на сащ | серина уилямс | тенис | тенис бг | тенис новини