Шампионката Бенчич изхвърча още в първия кръг в Дубай!

от в 15:03 на 18.02.2020
Димитър Беловски

Шампионката от 2019 година на турнира в Дубай, Белинда Бенчич се препъна още в първия кръг на надпреварата.

Бенчич изигра странен мач и отпадна след 6:1, 1:6, 1:6 от рускинята Анастасия Павлюченкова.

В първият сет Бенчич, която е световна №4 в момента започна превъзходно срещата и след два пробива спечели първия сет с 6:1 само за 25 минути игра.

Швейцарката бе влязла в серия и по нищо не личеше, че ще се достигне до този изненадващ резултат. Във вторият сет отново Бенчич проби за 1:0, а това се оказа последният ѝ гейм в тази част и след три пробива Павлюченкова изравни частите.

Окрилена от играта, която показа във втората част, рускинята, която е №31 в световната ранглиста дръпна с 0:3. Швейцарката проби за 1:3, но Павлюченкова отвърна с два пробива и затвори мача след 1:6.

Следващият понеделник швейцарката ще загуби 5 места в световната ранглиста и ще застане на 9-о място в подреждането, защото не успя да защити финала си от миналата година.

В следващия кръг Павлюченкова ще се изправи срещу Ана Контавейт или Сорана Кристеа.

Малко по-рано загуба претърпя и Елина Свитолина от Дженифър Брейди с 2:6, 1:6.