Томова загуби на Уимбълдън, изпада от топ 200

от в 19:33 на 25.06.2019
Мария Петрова

Виктория Томова загуби на старта на квалификациите на Уимбълдън. Холандката Рикел Хьогенкамп я надигра с 6:4, 6:3 за около час на корта.

Томова стартира добре и поведе с 3:1, а при 4:3 за втори път взе пробив аванс, но със серия от три поредни гейма Хогенкамп реализира обрат. Във втория сет Томова отново започна с пробив, но холандката веднага изравни, а след 2:2 тя взе четири последователни гейма, за да триумфира.

Така Томова ще загуби мястото си сред първите 200 в ранглистата и повече няма да бъде първа ракета на България. Тя имаше да защитава 110 точки от миналия сезон, когато се класира за втори кръг на основната схема. Тогава Томова преодоля квалификациите и във втори кръг отстъпи на Серина Уилямс.

По-рано днес Изабелла Шиникова започна с победа в Лондон, а в момента своя двубой играе Сесил Каратанчева.