Алекс Лазаров с обрат срещу аржентинец в Анталия

от в 11:27 на 05.02.2020
Павел Димитров

Александър Лазаров, номер 517 в света, обърна аржентинеца Хуан Пабло Пас (№817) от 0-1 до 2-1 в мач от 1/16-финалите на турнира Antalya, M-ITF-TUR-05A.

Лазаров не започна добре, губейки първия сет с 5-7. Два пробива на Пас му бяха достатъчни да поведе в резултата.

Във втората част на корта обаче имаше само един тенисист. Алекс доминираше във всеки аспект от играта и даде само гейм на опонента си.

Заключителният сет не започна добре за българина. Хуан Пас поведе с 2-0, след което обаче не можа да задържи импулса в играта си. Лазаров върна пробива и влезна в серия, като добави 4 поредни гейма в актива си - 4-2. Пас спечели гейм за 4-3, но това се оказа максимумът, за който му стигнаха силите. Алекс взе следващите два гейма и затвори мача - 6-3.

Следващият съперник на Лазаров ще е победителят от срещата Давид Санчис (831) - Матей Джорджеску.

По-късно днес Лазаров в партньорство с Туна Алтуна (Тур) отново ще премери сили с Хуан Пабло Пас в мач от 1/8-финалите на двойки. Аржентинецът е в тандем с Лука Превосто от Италия.