Доцент Кузманов изнесе лекция на Дарси и даде летящ старт на българите

от в 09:29 на 07.01.2020
Павел Димитров

Димитър Кузманов надделя с 2-0 (6:0, 6:3) над Стив Дарси и даде летящ старт на България в битката за класиране на четвъртфиналите срещу Белгия. От 10:30 ч. във втория мач един срещу друг ще се изправят Григор Димитров и Давид Гофен. За да се класира напред в турнира, България трябва задължително да победи белгийците.

Първият сет се превърна в лекция, която Кузманов изнесе на Стив Дарси. 31 минути бяха достатъчни на пловдивчанина да покаже на ветерана от Тура, че го чака тежък сблъсък, въпреки разликата в ранкинга.

Във втория сет белгиецът се отърси от шока и заигра по-добре. Дарси успя дори да пробие веднъж сервиса на Мико, но днес просто не беше неговият ден. Кузманов веднага направи рибрейк за 3:3 и до края на мача на корта имаше само един играч.

Мико приключи мача с една двойна грешка, 59% първи сервис и без отбелязан ас. В хода на мача той съумя да пробие белгиеца цели пет пъти, а загуби само веднъж подаването си. Срещата продължи 1:16 ч.

Доцент Кузманов изнесе лекция на Дарси и даде летящ старт на българите Павел Димитров
българия | григор димитров | давид гофен | димитър кузманов | стив дарси | тенис | тенис бг