Григор Димитров се спаси от отпадане в Делрей Бийч (видео)

от в 08:38 на 18.02.2016
Tennis.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров достигна четвъртфиналите на АТР турнира в Делрей Бийч и вече е най-високо поставеният състезател в тази фаза. Той стигна до пълен обрат над №88 Дамир Джумхур след 4:6, 6:4, 6:3.

В първия сет Димитров поведе с 4:1, но допусна страхотен срив в представянето си и загуби следващите пет гейма. Така босненецът се наложи с 6:4 за 39 минути.

Във втория сет Гришо пак изостана с пробив за 2:3, но съумя да се върне в мача. Той реализира два пробива и затвори с 6:4.

В третата част пак Джумхур поведе с 3:1, но оттам нататък Гришо спечели пет поредни гейма, за да затвори мача.

"Опитвах да намеря играта си. Не мисля, че играх добре. Дамир заслужаваше да спечели. Бях търпелив и съсредоточен до края на мача. Стремях се да връщам топката в корта. Победата си е победа," обобщи Григор след срещата.

Следващият съперник на Димитров е осмият поставен Адриан Манарино, №49. Двамата нямат официален мач досега.