Халеп с нова категорична победа и място сред 1/4-финалистките в Индиън Уелс

от в 21:59 на 15.03.2022

Симона Халеп изигра един от най-убедителните си мачове от началото на сезон 2022 и заслужено надделя над Сорана Кърстя с 6:1 6:4. Мачът приключи близо 90 минути след началото му, а успехът гарантира на бившата световна номер едно място в четвъртфиналите и среща с Петра Мартич.

Халеп показа далеч по-високата си класа в началните минути. Това я отведе до спечелването на четири последователни гейма и скоро 27-ата в света Кърстя се оказа догонваща с 0:4 в откриващия сет. Авансът от два пробива бе напълно достатъчен, за да може скоропостижно частта да отиде на сметката на бившата шампионка от Шлема при резултат 6:1.

Подемът на Халеп продължи и в последвалите минути, когато тя за пореден път отмъкна подаването на своята опонентка и излезе напред с 2:0. Тогава Кърстя проведе няколко високотемпови разигравания и на бърза ръка възстанови паритета в резултата. Наглед всичко се развиваше спокойно, но последва силна серия от страна на бившата световна номер едно и изведнъж тя реализира брейк за 6:4, гарантирал й мястото в следващия кръг.

Халеп с нова категорична победа и място сред 1/4-финалистките в Индиън Уелс Диана Андреева
wta | индиън уелс | Обзори | симона халеп | сорана кърстя | тенис турнир в индиън уелс | халеп