Младата Вондрушова изненада Севастова за своя първи 1/4-финал в "Шлема"

от в 14:21 на 02.06.2019

19-годишната чехкиня Маркета Вондрушова се класира за своя първи 1/4-финал на турнир от "Големия шлем", след като победи с лекота фаворитката в мача между двете Анастасия Севастова след 6:2, 6:0 за 57 минути игра.

До момента младата състезателка никога не бе стигала до класиране за тази фаза на турнира.

Това бе нейна първа победа от първия и мач срещу своята опонентка. В първия сет Маркета проби във втория гейм и след това затвърди пробива, за да поведе с 3:0 в геймовете, а до края на частта тя стигна до още два пробива и допусна един при своето подаване.

Вторият сет бе на нула в нейна полза. Тя проби във втория, четвъртия и шестия гейм. Следващата нейна противничка е хърватката Петра Мартич.

Тя също никога не бе стигала до тази фаза на турнири от "Шлема". 31-ата ракета в световния тенис победи Кая Канепи след 5:7, 6:2, 6:4 за 2 часа и 14 минути игра.

Кой ще спечели "Ролан Гарос"? Спечелете раница, ракета или маратонки HEAD

Младата Вондрушова изненада Севастова за своя първи 1/4-финал в "Шлема" Калоян Пламенов
анастасия севастова | маркета вондрушова | открито първенство на франция | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини