Ник Кирьос с нова победа, предстои му мач с Чорич

от в 11:41 на 03.02.2021

Вчера Ник Кирьос се завърна на корта след почти година без игра, побеждавайки французина Александър Мюлер. Днес австралийският играч постигна нов успех и така си осигури мач срещу четвъртия поставен в схемата, хърватина Борна Чорич.

В мача си от втори кръг, Кирьос победи сънародника си Хари Буршие, който влезе в схемата на мястото на контузения Бърнард Томич. В първия сет Кирьос имаше тотално надмощие над съперника си, печелейки 92% от разиграните точки на първи сервис. В комбинация с това, Ник успя да реализира и два брейка, с които затвори частта с 6:2.

Вторият сет бе значително по-оспорван. Буршие вдигна нивото си на игра и оказа съпротива на световният №47. Кирьос продължаваше да сервира отлично и достигна до мачбол при 6:5 в негова полза и сервис на Буршие. 25-годишният австралиец успя да го отрази, докарвайки нещата до тайбрек.

Там именно той бе тенисистът, който пръв постигна минипробив и стигна до сетбол, повеждайки с 6:4. Кирьос обаче разочарова съперника си, връщайки си моментално минипробива. Буршие достигна до още един сетбол, но той отново бе отразен от Ник, който впоследствие спечели дългия гейм с резултат 9:7 и така се класира за осминафиналите на Murray River Open.