Нори надигра Шаповалов и се класира за финалната четворка в Сан Диего

от в 10:04 на 02.10.2021

Камерън Нори спря серията си от четири поредни загуби, които записа преди надпреварата в Сан Диего, и отново демонстрира страхотната форма, в която се намира от началото на годината. В първия четвъртфинал на надпреварата в американския град, Нори надигра категорично Денис Шаповалов с резултат 6:3 6:1 и ще спори с Андрей Рубльов за място във финала.

Двубоят започна равностойно, като в началните му минути двамата показаха солидно представяне при начален удар и печелеха своите подавания. Първите шансове за брейк за появиха в средата на частта и бяха на сметката на световния номер 13, ала Нори се справи с трудната ситуация и успя да изравни за 3:3. Последва подем в играта на британеца, който до края на откриващия сет беше по-добрият на корта. Британецът навлезе в серия от три поредни спечелени гейма, в които загуби едва три точки, слагайки точка на спора в първия сет. Втората част по-нищо не се различи от откриващия сет. Двамата започнаха с експресни сервис геймове, преди инициативата на се прехвърли на страната на световния №28. Нори измъкна труден сервис гейм на канадския си съперник, а впоследствие прчупи Шаповалов още веднъж, за да си гарантира мястото в заклячителната фаза на турнира.

Нори надигра Шаповалов и се класира за финалната четворка в Сан Диего Владислав Риждов