Нова сензация на Уимбълдън, Гулбис изненада Саша Зверев след пет сета (видео)

от в 21:09 на 07.07.2018

Латвиецът Ърнест Гулбис поднесе голямата сензация на деня при мъжете в третия кръг на Уимбълдън, след като елиминира третата ракета на световния тенис Александър Зверев след петсетова победа - 7:6(2), 4:6, 5:7, 6:3, 6:0.

Срещата между двамата продължи 3 часа и 25 минути, а латвийският тенисист демонстрира, че се намира в страхотна форма.

В първия сет двамата не се пробиха и се стигна до тайбрек в който Гулбис даде само две точки на противника. Вторият сет обаче бе в полза на германеца, който стигна до успеха след един единствен пробив - в първия гейм.

В третия сет Ърнест проби за 5:3 и сервираше за сета, но неговият противник не само върна веднага пробива, а и проби още веднъж, за да обърне сетовете в своя полза.

Въпреки разочароващото развитие на частта прибалтиецът не се притесни и след пробив в шестия гейм спечели четвъртия сет и прати мача в пети решителен сет, който спечели на нула след три пробива на сметката си.

На 1/8-финалите той ще срещне Ник Кириос или Кей Нишикори.

Познай мачовете от Уимбълдън и спечели билети за Финалите на ATP в Лондон

Нова сензация на Уимбълдън, Гулбис изненада Саша Зверев след пет сета (видео) Калоян Пламенов
александър зверев | открито първенство на великобритания | уимбълдън | ърнест гулбис