Победа №100 на Уимбълдън: Федерер е на полуфинал (видео)

от в 20:19 на 10.07.2019

Роджър Федерер достигна до своя 45-и полуфинал в турнири от Големия шлем и по този показател продължава да е рекордьор. Швейцарецът победи Кей Нишикори след 4:6, 6:1, 6:4, 6:4. Така той вече има 13 спечелени от 17 четвъртфинала на Уимбълдън, където се бори за девета титла.

Федерер също така постигна своята победа №100 на Уимбълдън. Той е единственият тенисист в историята със 100 победи в даден турнир от Големия шлем.

От своя страна Нишикори успя да пробие още в първия гейм от мача и да задържи аванса си за крайното 6:4 в откриващия сет. До края на мача Федерер стабилизира играта си, не допусна нито един пробив и даде на съперника само девет гейма.

За място на финала Федерер ще спори с Рафаел Надал.

До момента Федерер има 11 победи и 1 загуби в полуфинали в Лондон. Единствената му загуба е от Милош Раонич през 2016.