Поредна загуба за Чорич

от в 09:26 на 13.02.2020
Димитър Беловски

Борна Чорич записа нова загуба, като този път хърватинът загуби във втория кръг на турнира от ATP 250 в Буенос Айрес.

Това е четвърта поредна загуба за 23-годишният тенисист, като единствената му победа засега е в първата му среща за ATP Cup, където победи Доминик Тийм с 7:6(4), 2:6, 6:3.

В Буенос Айрес световният №31 загуби от Тиаго Монтенейро с 4:6, 6:7(6).

Всъщност срещата започна доста добре за хърватина, който проби за 2:0, но Монтенейро направи два поредни пробива и резултата стана 2:4 в полза на бразилеца, който след това нямаше проблеми да затвори частта след 4:6.

Във вторият сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек, в който световният №92 направи минипробив при 6:7 точки и след това на свой сервис затвори срещата след 1 час и 48 минути на корта.

В следващия кръг Монтенейро ще срещне Педро Соуса, който надигра Йозеф Ковалик с 7:6(3), 7:6(5).